Biyografi & CV

1976 Yazı’nda Almanya’nın Osnabrück şehrinde doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Kapadokya Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümü mezunudur. 2000’li yılların ilk yarısında Türkiye’nin en büyük dergi grubu olan 1 Numara Hearst Yayıncılık bünyesindeki GEZİ Travel dergisine girdi. Burada beş yıl editörlük yaptı.

Pdf formatında özeçmiş indirmek için tıklayınız! Click here for CV

Türk Hava Yolları Skylife’ta editörlük, SunExpress uçak içi yayını SunTimes’ta yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında Hürriyet Seyahat gazetesinin düzenlediği Türkiye’nin “en iyi seyahat yazarları” yarışmasında ilk üçe girdi. Bugüne dek aralarında İngiltere’den The Daily Telegraph, Fransa’dan Le Figaro, Körfez ülkelerinden Gulf News ve The National, Rusya’dan Pravda ve Kommersant, Almanya’dan Die Welt, Hollanda’dan Levenin Turkije, Kuzey Kıbrıs’tan Caretta’nın da bulunduğu 20’den fazla gazete, dergi ve internet sitesi için içerik hazırladı.

Hâlen İstanbul ve Londra merkezli BuKafa Medya bünyesinde kadrolu metin yazarlığı görevini sürdüren Uslu, @goturkiye ve çatısı altındaki şehirlerin instagram sayfalarına yazılar yazıyor. 12 ülkede temsil edilen FOOD and TRAVEL Türkiye dergisi ile Türkiye Fotoğraf Vakfı resmî yayını FOTOSFER’de düzenli yazıları yayınlanan; aynı zamanda Hürriyet Seyahat gazetesi yazarlığını ve jüri üyeliğini sürdüren Uslu, eşi Filiz ile birlikte “Cennetim” dediği Marmaris’te yaşıyor.

Kitapları:

“Doğu Seyahatnamesi” (2022)
“Arabayla Anadolu” (2021)
“The Magnificent Treasures of Turkey (2020)
“Ege’yi Gör ve Yaşa” (2019)  
“Yürüyerek İstanbul” (2018)  
“50 Ünlüyle 50 Rota” (2016)
“Nereye Gitmeli?” (2006)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.