Biyografi & CV

1976 Yazı’nda Almanya’nın Osnabrück şehrinde doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Kapadokya Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümü mezunudur. 2000’li yılların ilk yarısında Türkiye’nin en büyük dergi grubu olan 1 Numara Hearst Yayıncılık bünyesindeki GEZİ Travel dergisine girdi. Burada beş yıl editörlük yaptı.

Pdf formatında özeçmiş indirmek için tıklayınız! Click here for CV

Türk Hava Yolları Skylife’ta ve Galatasaray Spor Kulübü’nde editörlük, SunExpress uçak içi yayını SunTimes’ta yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında Hürriyet Seyahat gazetesinin düzenlediği Türkiye’nin “en iyi seyahat yazarları” yarışmasında ilk üçe girdi. Bugüne dek aralarında İngiltere’den The Daily Telegraph, Fransa’dan Le Figaro, Körfez ülkelerinden Gulf News ve The National, Rusya’dan Pravda ve Kommersant, Almanya’dan Die Welt, Hollanda’dan Levenin Turkije, Kuzey Kıbrıs’tan Caretta’nın da bulunduğu 20’den fazla gazete, dergi ve global internet sitesi için içerik hazırladı.

Halen Food and Travel dergisinin yazı işleri müdürü ve seyyahdergisi.com’un yayın yönetmeni olan Uslu, eşi Filiz ile birlikte “cennetim” dediği Marmaris’te yaşıyor. Profesyonel metin ve seyahat yazarlığı yapan deneyimli editörün özgün yazı, yorum ve fotoğrafları, Hürriyet Seyahat ve Hürriyet Daily News gazetelerinde düzenli; Skylife, AnadoluJet ve Tourmag dergilerinde ise aralıklı olarak yayımlanıyor. Beş yıldır Hürriyet Seyahat Gazetesi “Büyük Jüri” üyeliğini sürdüren Uslu, 2018 yılı başından bu yana Antonina Turizm bünyesinde metin yazarlığı ve gezi kitapçıkları editörlüğü görevlerini de sürdürüyor.

Kitapları:

“Arabayla Anadolu” (Mona, 2021)
“The Magnificent Treasures of Turkey (Amazon, 2020)
“Ege’yi Gör ve Yaşa” (Mona, 2019)  
“Yürüyerek İstanbul” (Mona, 2018)  
“50 Ünlüyle 50 Rota” (Mona, 2016)
“Nereye Gitmeli?” (Truva, 2006)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.